High contrast (8.x-1.0-beta5) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Text
ku: دەق

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ku: ئەگەر تۆ پەڕگەی راستەوخۆت نیە بۆ چوونە ناو سێرڤەر ، ئەوا لێرەدا لۆگۆکەت بار بکە.

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ku: ئێرە هەڵبژێرە ئەگەر دەتەوێت ڕووکار ئەو لۆگۆیە بەکاربهێنێت کە لەگەڵ خۆیدا هاتووە.

en: The logo could not be uploaded.
ku: لۆگۆ نەتوانرا باربکرێت.
