High contrast (8.x-1.0-beta5) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Background
nl: Achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Select list
nl: Selectielijst

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
nl: Als u geen directe toegang tot de bestanden op de server hebt, gebruik dan dit veld om uw logo te uploaden.

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
nl: Selecteer dit als u het logo dat bij het thema hoort, wilt gebruiken.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
nl: Het pad naar het bestand dat u wilt gebruiken in plaats van het standaardlogo.

en: The logo could not be uploaded.
nl: Het logo kon niet worden geüpload.

en: The custom logo path is invalid.
nl: Het pad naar het eigen logo is niet geldig.

en: Logo path
nl: Logopad
