High contrast (8.x-1.0-beta6) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Links
pl: Odnośniki

en: Background
pl: Tło

en: Text
pl: Tekst

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie loga dostarczanego wraz ze skórką.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własne logo.

en: The logo could not be uploaded.
pl: Logo nie mogło być wysłane.

en: The custom logo path is invalid.
pl: Ścieżka do własnego logo jest błędna.

en: Logo path
pl: Ścieżka logo
