Highlight Js syntax highlighter (1.2.0) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Mercury
de: Quecksilber

en: Scheme
de: Schema

en: Default
de: Standard

en: Never
de: Nie

en: Colors
de: Farben

en: Basic
de: Basis

en: Processing
de: Verarbeitung läuft …

en: Q
de: F

en: User Roles
de: Benutzerrollen

en: Foundation
de: Fundamentstapel

en: Flat
de: einfache Liste (flach)

en: Default theme
de: Standard-Theme

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Idea
de: Idee

en: Grayscale
de: Graustufen

en: Tomorrow
de: Morgen

en: Dust
de: Staub

en: Source Code
de: Quellcode

en: Plaintext
de: Klartext

en: Dark
de: Dunkel

en: Select Language
de: Sprache auswählen

en: - Select a type -
de: - Typ auswählen -

en: Language Settings
de: Einstellungen für die Sprache

en: Choose a language
de: Sprache auswählen

en: Configure the available languages on the editor.
de: Konfigurieren Sie die verfügbaren Sprachen im Editor.

en: Select available languages
de: Verfügbare Sprachen auswählen

en: Select the default theme
de: Standarddesign auswählen.

en: Renders a Language Selection.
de: Zeigt eine Auswahl an Programmiersprachen an.
