Hijri (3.0.1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Created
pt: Criado

en: Year
pt: Ano

en: Month
pt: Mês

en: Day
pt: Dia

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Authored on
pt: Criado em

en: Installed
pt: Instalado

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Node Display
pt: Exibição de Nó

en: Field is required.
pt: Campo é obrigatório.

en: Date value
pt: Valor de data

en: The time that the node was created.
pt: Data em que o conteúdo foi criado.

en: The time that the node was last edited.
pt: A hora em que o nó foi editado pela última vez.

en: The time that the user was created.
pt: A hora em que o utilizador foi criado.

en: The time that the user was last edited.
pt: A hora em que o utilizador foi editado pela última vez.

en: Submitted by @username on @datetime
pt: Submetido por @username em @datetime
