Hisse (UIkit 3 Theme) (1.1.1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: Log in
fr: Se connecter

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Search help
fr: Rechercher dans l'aide

en: Sign up
fr: S'inscrire

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Analytics
fr: Statistiques

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Education
fr: Éducation

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
