Hisse (UIkit 3 Theme) (1.2.2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Log in
id: Login

en: Map
id: Peta

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Search help
id: Bantuan pencarian

en: Sign up
id: Daftar

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Bottom Left
id: Kiri Bawah

en: Bottom Right
id: Kanan Bawah

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Search form
id: Form pencarian

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
