Node History (1.0.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: new
fa: جدید

en: Core
fa: هسته

en: History
fa: تاریخچه

en: New comments
fa: دیدگاه‌های جدید

en: About
fa: درباره

en: The number of new comments on the node.
fa: تعداد دیدگاه‌ها جدید بر روی محتوا

en: Has new content
fa: محتوای جدید دارد

en: Link this field to new comments
fa: لینک دادن این فیلد به دیدگاه های جدید

en: New comment count
fa: تعداد دیدگاه‌های جدید
