Node History (1.0.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: new
hu: új

en: Core
hu: Alaprendszer

en: History
hu: Történet

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: About
hu: Leírás

en: exposed
hu: felfedett

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: New comment count
hu: Új hozzászólások száma

en: Show a marker if the content is new or updated.
hu: Jelző megjelenítése ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only content that is new or updated.
hu: Csak az új és frissített tartalom megjelenítése.

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
hu: Az entitáshoz írt hozzászólások száma mióta az olvasó utoljára megtekintette.

en: History user
hu: Felhasználó története

en: Jump to the first new comment.
hu: Ugrás az első új hozzászóláshoz.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
hu: A <em>History</em> modul nyilvántartja felhasználónként, hogy mely tartalmakat látta már. A legutóbbi látogatásának időpontjától függően <em>új</em> vagy <em>frissült</em> címkékkel jelöli őket számára. Mivel a 30 napnál régebbi nyilvántartást automatikusan törli a <code>cron</code> időzítő futtatásakor, ezért az egy hónapnál régebben közzétett tartalmak megtekintettnek számítanak. A <em>History</em> modulnak nincs felhasználói felülete, csupán egy <a href=":views-help">Views-szűrőn</a> keresztül lehet állítani. További tudnivaló a <em>History</em> modulról az <a href=":url">online dokumentációjában</a> található.

en: Records which content users have viewed and marks it as new or updated.
hu: Nyilvántartja, hogy egyes felhasználók mely új vagy frissült tartalmakat tekintették már meg és attól függően jelöli meg őket számukra.
