Node History (1.0.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: new
it: nuovo

en: History
it: Cronologia

en: New comments
it: Nuovi commenti

en: About
it: Informazioni

en: exposed
it: esposto

en: The number of new comments on the node.
it: Il numero di nuovi commenti al nodo.

en: Has new content
it: Ha nuovo contenuto

en: Link this field to new comments
it: Collega questo campo ai nuovi commenti

en: Check for new comments as well
it: Verifica anche per nuovi commenti

en: New comment count
it: Nuovo totale dei commenti

en: Show a marker if the content is new or updated.
it: Mostra un marcatore se il contenuto è nuovo oppure aggiornato.

en: Show only content that is new or updated.
it: Mostra solo i contenuti nuovi oppure aggiornati.

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
it: Il numero di commenti inseriti su un'entità da quando il visitatore l'ha visualizzata l'ultima volta.

en: History user
it: Storia utente

en: Jump to the first new comment.
it: Salta al primo nuovo commento
