Node History (1.0.0) - en to no translation catalogue (19 entries)

en: Content
no: Innhold

en: new
no: ny

en: Core
no: Kjerne

en: History
no: Historikk

en: New comments
no: Nye kommentarer

en: About
no: Om

en: exposed
no: eksponert

en: The number of new comments on the node.
no: Antall nye kommentarer til innlegget.

en: Has new content
no: Har nytt innhold

en: Link this field to new comments
no: Koble dette feltet til nye kommentarer

en: Check for new comments as well
no: Sjekk etter nye kommentarer også

en: New comment count
no: Antall nye kommentarer

en: Show a marker if the content is new or updated.
no: Vis et flagg hvis innholdet er nytt eller oppdatert.

en: Show only content that is new or updated.
no: Vis bare innhold som er nytt eller oppdatert.

en: Enable to override this field's links.
no: Aktiver for å overstyre dette feltets lenker.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
no: Antall kommentarer lagt inn på en entitet siden leseren sist besøkte den.

en: History user
no: Historikk-bruker

en: Jump to the first new comment.
no: Hopp til den første nye kommentaren.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
no: Historikkmodulen holder rede på hvilket innhold en bruker har lest. Det markerer innhold som <em>nytt</em> eller <em>oppdatert</em> avhengig av når brukeren sett det forrige gang. Historikken som er eldre enn én måned blir fjernet i når cron kjører, noe som betyr at innhold som er eldre enn en måned alltid er regnet som <em>lest</em>. Historikk-modulen har ikke et brukergrensesnitt, men tilbyr et filter som <a href=":views-help">Views</a> kan benytte for å vise nytt eller oppdatert innhold. For mer informasjon, se <a href=":url">dokumentasjonen på nett for historikk-modulen</a>.
