Node History (1.0.0) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: new
ro: nou

en: Core
ro: Nucleu

en: History
ro: Istoric

en: New comments
ro: Comentarii noi

en: About
ro: Despre

en: exposed
ro: expus

en: The number of new comments on the node.
ro: Numărul de comentarii noi ale nodului.

en: Has new content
ro: Are conținut nou

en: Link this field to new comments
ro: Legați acest câmp la comentarii noi

en: Check for new comments as well
ro: Verificați dacă există comentarii noi

en: New comment count
ro: Noul contor comentarii

en: Show a marker if the content is new or updated.
ro: Arată un marcaj care indică dacă, conținutul este nou sau actualizat.

en: Show only content that is new or updated.
ro: Afișează doar conținutul care e nou sau actualizat.

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
ro: Numărul comentariilor postate pentru o entitate de când cititorul a văzut-o ultima dată.

en: History user
ro: Istoricul utilizatorului

en: Jump to the first new comment.
ro: Sari la primul comentariu nou.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
ro: Modulul History ține evidența conținuturilor citite de utilizatori. Acesta marchează un conținut ca fiind <em>nou</em> sau <em>actualizat</em> în funcție de ultima dată în care acesta a fost vizualizat de către utilizator. Înregistrările mai vechi de o lună din acest istoric sunt șterse în timpul rulării cron-ului, acest lucru însemnând că toate conținuturile mai vechi de o lună sunt întotdeauna considerate <em>citite</em>. Modulul History nu are o interfață de utilizator, oferind, în schimb, un filtru pentru <a href=":views-help">Vizualizări</a> pentru a afișa conținutul nou sau actualizat. Pentru informații suplimentare, accesați <a href=":url">documentația online a modulului History</a>.
