Node History (1.0.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: new
tr: yeni

en: Core
tr: Çekirdek

en: History
tr: Geçmiş

en: New comments
tr: Yeni yorumlar

en: About
tr: Hakkında

en: exposed
tr: açıkça

en: The number of new comments on the node.
tr: Düğümdeki yeni yorum sayısı.

en: Has new content
tr: Yeni içerik var

en: Link this field to new comments
tr: Bu alanı yeni yorumlara bağla

en: Check for new comments as well
tr: Yeni yorum için de kontrol edin

en: New comment count
tr: Yeni yorum sayısı

en: Show a marker if the content is new or updated.
tr: İçerik yeniyse ya da güncellenmişse bir işaretçi göster.

en: Show only content that is new or updated.
tr: Yalnızca yeni ya da güncellenmiş içeriği göster.

en: Enable to override this field's links.
tr: Bu alanın bağlantılarını geçersiz kılmak için etkinleştir.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
tr: Varlık okuyucu tarafından son görüntülendiğinden bu yana varlıkla ilgili olarak gönderilen yorumların sayısı.

en: History user
tr: Geçmiş kullanıcısı

en: Jump to the first new comment.
tr: Birinci yeni yoruma atla.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
tr: Geçmiş modülü, bir kullanıcının hangi içeriği okuduğunun kaydını tutar. İçeriği, kullanıcının en son görüntülediği zamana bağlı olarak <em>yeni</em> ya da <em>güncellenmiş</em> olarak işaretler. Bir aydan eski olan geçmiş kayıtları, dönemsel görev sırasında kaldırılır; başka bir deyişle, bir aydan eski olan içerik her zaman <em>okundu</em> olarak değerlendirilir. Geçmiş modülü kullanıcı arabirimi içermez; ancak, yeni ya da güncellenmiş içeriği göstermek için <a href=":views-help">Görünümlere</a> ilişkin bir süzgeç sağlar. Daha fazla bilgi için <a href=":url">Geçmiş modülüne ilişkin çevrimiçi belgelere</a> bakın.

en: Records which content users have viewed and marks it as new or updated.
tr: Kullanıcıların hangi içeriği görüntülediğini kaydeder ve yeni veya güncellenmiş olarak işaretler.
