Node History (1.0.0) - en to az translation catalogue (19 entries)

en: Content
az: Məzmun

en: new
az: yeni

en: Core
az: Nüvə

en: History
az: Tarix

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: About
az: Haqqında

en: exposed
az: məruz

en: The number of new comments on the node.
az: Düyündəki yeni şərhlərin sayı.

en: Has new content
az: Yeni məzmun var

en: Link this field to new comments
az: Bu sahəni yeni şərhlərlə əlaqələndirin

en: Check for new comments as well
az: Yeni şərhləri də yoxlayın

en: New comment count
az: Yeni şərhlərin sayı

en: Show a marker if the content is new or updated.
az: Məzmun yeni və ya yenilənibsə, markeri göstərin.

en: Show only content that is new or updated.
az: Yalnız yeni və ya yenilənmiş məzmunu göstərin.

en: Enable to override this field's links.
az: Bu sahənin keçidlərini ləğv etmək üçün aktivləşdirin.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
az: Oxucunun ona sonuncu dəfə baxmasından bəri quruma yazılan şərhlərin sayı.

en: History user
az: Tarix istifadəçisi

en: Jump to the first new comment.
az: İlk yeni şərhə keçin.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
az: Tarix modulu istifadəçinin hansı məzmunu oxuduğunu izləyir. O, istifadəçinin ona sonuncu dəfə baxmasından asılı olaraq məzmunu <em>yeni</em> və ya <em>yenilənmiş</em> kimi qeyd edir. Bir aydan köhnə tarix qeydləri cron zamanı silinir, bu o deməkdir ki, bir aydan köhnə məzmun həmişə <em>oxunmuş</em> sayılır. Tarix modulunun istifadəçi interfeysi yoxdur, lakin o, yeni və ya yenilənmiş məzmunu göstərmək üçün <a href=":views-help">Baxışlara</a> filtr təqdim edir. Ətraflı məlumat üçün <a href=":url">Tarix modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.
