Node History (1.0.0) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Content
cy: Cynnwys

en: new
cy: newydd

en: Core
cy: Craidd

en: History
cy: Hanes

en: New comments
cy: Sylwadau newydd

en: exposed
cy: agored

en: The number of new comments on the node.
cy: Nifer o sylwadau newydd ar y nod.

en: Has new content
cy: Gyda cynnwys newydd

en: Link this field to new comments
cy: Cysylltu'r maes yma i sylwadau newydd

en: Check for new comments as well
cy: Edrych am sylwadau newydd hefyd
