HMS Field (2.0.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: On
ja: オン

en: week
ja: 週

en: Format
ja: フォーマット

en: Separator
ja: セパレーター

en: hours
ja: 時間

en: days
ja: 日

en: Off
ja: オフ

en: Input format
ja: 入力書式

en: second
ja: 2番目

en: seconds
ja: 秒

en: minute
ja: 分

en: minutes
ja: 分

en: day
ja: 日

en: hour
ja: 時間

en: weeks
ja: 週

en: About
ja: アバウト

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。
