HMS Field (Hours Minutes Seconds) (2.0.1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: On
tr: Açık

en: week
tr: hafta

en: Format
tr: Biçim

en: Separator
tr: Ayraç

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: Off
tr: Kapalı

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: second
tr: ikinci

en: seconds
tr: saniye

en: minute
tr: dakika

en: minutes
tr: dakika

en: day
tr: gün

en: hour
tr: saat

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Natural language
tr: Doğal dil

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.
