Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Region
fa: ناحیه

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Block
fa: بلوک

en: Filter
fa: فیلتر

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: General
fa: عمومی

en: Role
fa: نقش

en: Close
fa: بستن

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Save blocks
fa: ذخیره بلوک‌ها

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Weight for @block block
fa: وزن بلوک @block

en: Region for @block block
fa: ناحیه برای بلوک @block

en: Place block
fa: بلوک قرار دهید

en: @label (disabled)
fa: @label (غیرفعال)
