Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-beta4) - en to ast translation catalogue (23 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Group
ast: Grupu

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: View
ast: Vista

en: Block
ast: Bloque

en: Filter
ast: Filtru

en: Owner
ast: Dueñu

en: General
ast: Xeneral

en: Role
ast: Rol

en: Authored on
ast: Autoría en
