Hops (8.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Core
ca: Nucli

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: New
ca: Nou

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: small
ca: petit

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: wide
ca: ample

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date
