Hops (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Updated
id: Diperbaharui

en: New
id: Baru

en: Tabs
id: Tab

en: medium
id: sedang

en: small
id: kecil

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: wide
id: lebar

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
