Hours Minutes Seconds Field (2.1.2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Separator
pt: Separador

en: Off
pt: Desligado

en: Input format
pt: Formato de introdução de conteúdos

en: About
pt: Sobre

en: Display format
pt: Formato da vista

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: O texto que irá ser mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Normalmente, esta sugestão é um exemplo do valor a inserir ou uma breve descrição do formato esperado.
