Hours Minutes Seconds Field (2.1.2) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: On
ru: Вкл

en: Separator
ru: Разделитель

en: Off
ru: Выкл

en: Input format
ru: Формат ввода

en: About
ru: Информация

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Format: @format
ru: Формат: @format

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.
