Hours Minutes Seconds Field (2.1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: On
pt: Habilitado

en: Separator
pt: Separador

en: Off
pt: Desligado

en: Input format
pt: Formato de entrada

en: About
pt: Sobre

en: Display format
pt: Formato de exibição

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Natural language
pt: Língua natural

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.
