Href Lang Exchange (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Region
it: Regione

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Site
it: Sito

en: Revisions
it: Revisioni

en: System
it: Sistema

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Publishing options
it: Opzioni di pubblicazione

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Reference
it: Riferimento

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Apply
it: Applica

en: Language switcher
it: Selettore lingua

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Offset
it: Scostamento

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale

en: An autocomplete text field.
it: Un campo di testo con autocompletamento.

en: @date by @username
it: @date da @username
