Href Lang Exchange (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Region
nl: Gebied

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Site
nl: Website

en: Url
nl: URL

en: Revisions
nl: Revisies

en: System
nl: Systeem

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Reference
nl: Referentie

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language switcher
nl: Taalkeuze

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: An autocomplete text field.
nl: Een automatisch aanvullen-tekstveld.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
nl: Weet u zeker dat u @entity-type %label wilt verwijderen?
