Href Lang Exchange (1.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Region
hu: Régió

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Site
hu: Webhely

en: Url
hu: Webcím

en: Revisions
hu: Változatok

en: System
hu: Rendszer

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Reference
hu: Referencia

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Language switcher
hu: Nyelvválasztó

en: Sitemap
hu: Webhelytérkép

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Offset
hu: Eltolás

en: Short Title
hu: Rövid cím

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
hu: %label címkéjű @entity-type entitástípus biztosan eltávolítható?
