Href Lang Exchange (1.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Region
fr: Région

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Url
fr: URL

en: Revisions
fr: Versions

en: System
fr: Système

en: Sort by
fr: Trier par

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Reference
fr: Référence

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Apply
fr: Appliquer

en: Language switcher
fr: Sélecteur de langue

en: Connect
fr: Connexion

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Offset
fr: Décalage

en: Disconnect
fr: Déconnecter

en: Short Title
fr: Titre court

en: Metatags
fr: Balises meta (Meta tags)

en: Add Site
fr: Ajouter un site

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: An autocomplete text field.
fr: Un champ de texte à autocomplétion.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir retirer le @entity-type %label ?
