Href Lang Exchange (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Region
ja: リージョン

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Site
ja: サイト

en: Url
ja: URL

en: Revisions
ja: リビジョン

en: System
ja: システム

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Reference
ja: 参照

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Apply
ja: 適用

en: Language switcher
ja: 言語の切り替え

en: Sitemap
ja: サイトマップ

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Offset
ja: オフセット

en: Short Title
ja: 短いタイトル

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: An autocomplete text field.
ja: 自動補完されるテキストフィールド。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ja: 本当に@entity-type %labelを削除してもよろしいですか？
