Href Lang Exchange (1.0.0-beta4) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Region
tr: Bölge

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Revisions
tr: Sürümler

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Revert
tr: Geri al

en: Reference
tr: Kaynak

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Apply
tr: Uygula

en: Language switcher
tr: Dil değiştirici

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihindeki sürümüne geri dönmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Delete all revisions
tr: Tüm sürümleri sil

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Are you sure you want to delete this item?
tr: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
tr: %label @entity-type tipini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?
