Href Lang Exchange (1.0.0-beta6) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Site
de: Website

en: Url
de: URL

en: Revisions
de: Revisionen

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Publishing options
de: Veröffentlichungseinstellungen

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Revert
de: Zurücksetzen

en: Reference
de: Referenz

en: Revisions for %title
de: Revisionen für %title

en: Changed
de: Geändert

en: Revision of %title from %date
de: Revision von %title vom %date

en: Apply
de: Anwenden

en: Language switcher
de: Sprachumschalter

en: Connect
de: Verbinden

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
de: Möchten Sie wirklich zu der Revision vom %revision-date zurückkehren?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
de: Möchten Sie die Revision vom %revision-date wirklich löschen?

en: Offset
de: Versatz

en: Disconnect
de: Trennen

en: Short Title
de: Kurzer Titel

en: Add Site
de: Site erstellen

en: Delete all revisions
de: Alle Revisionen löschen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
de: Kopie der Revision vom %date.

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Administrative title
de: Administrativer Titel

en: Current revision
de: Aktuelle Revision

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Asc
de: Aufsteigend

en: An autocomplete text field.
de: Ein Autovervollständigungs-Textfeld.

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: @date by @username
de: @date von @username

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
de: Möchten Sie den  @entity-type %label wirklich löschen?

en: File *
de: Datei *

en: File.
de: Datei.

en: CSV format only
de: Nur CSV-Format
