Href Lang Exchange (1.0.0-beta6) - en to id translation catalogue (48 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Overview
id: Sekilas

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Region
id: Wilayah

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Site
id: Situs

en: Revisions
id: Revisi

en: System
id: Sistem

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Publishing options
id: Opsi penerbitan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Reference
id: Referensi

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Apply
id: Terapkan

en: Language switcher
id: Pengalih bahasa

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Offset
id: Letak

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: An autocomplete text field.
id: Bidang teks pelengkapan otomatis.

en: @date by @username
id: @date oleh @username
