Href Lang Exchange (1.0.0-beta6) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: Language
oc: Lenga

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Url
oc: URL

en: System
oc: Sistèma

en: Sort by
oc: Triar per

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language switcher
oc: Selector de lenga

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Metatags
oc: Balisas meta (Meta tags)

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
