Href Lang Exchange (1.0.0-beta6) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Țară

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Site
ro: Sit

en: Url
ro: URL

en: Revisions
ro: Revizii

en: System
ro: Sistem

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Reference
ro: Referință

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Apply
ro: Aplică

en: Language switcher
ro: Comutator limbi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Offset
ro: Decalaj

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți @entity-type %label?
