Href Lang Exchange (1.0.0-beta7) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Country
hi: देश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Region
hi: क्षेत्र

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Site
hi: साइट

en: Url
hi: URL

en: Revisions
hi: संशोधन

en: System
hi: प्रणाली

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language switcher
hi: भाषा स्विचर

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: An autocomplete text field.
hi: एक स्वत: पूर्ण पाठ क्षेत्र ।
