HTML Tag Usage (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Attribute
tr: Nitelik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Language
tr: Dil

en: Tag
tr: Etiket

en: Field
tr: Alan

en: Count
tr: Sayaç

en: Entity
tr: Nesne

en: About
tr: Hakkında

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Field types
tr: Alan tipleri
