HTML Tag Usage (1.0.0-beta4) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Attribute
it: Attributo

en: Development
it: Sviluppo

en: Language
it: Lingua

en: Tag
it: Etichetta

en: Field
it: Campo

en: Count
it: Numero

en: Entity
it: Entità

en: About
it: Informazioni

en: Text format
it: Formato del testo

en: Field types
it: Tipi di campo
