HTMX (1.1.0) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: Event
hu: Esemény

en: ID
hu: Azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: From
hu: Honnan

en: Throttle
hu: Visszafogó

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Advanced
hu: Haladó

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Target
hu: Cél

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
hu: Ennek a blokkpéldánynak az egyedi neve. Csak kisbetűket és számokat tartalmazhat, elválasztásra az aláhúzás (_) használható.

en: Filter by block name
hu: Szűrés blokknévre

en: Enter a part of the block name to filter by.
hu: A keresett blokk nevének egy részlete a szűréshez…

en: Visibility Conditions
hu: Láthatóság feltételei

en: Visibility Condition
hu: Láthatóság feltétele

en: Show for the listed pages
hu: Megjelenítés a felsorolt oldalakon

en: Hide for the listed pages
hu: Elrejtés a felsorolt oldalakon

en: No blocks available.
hu: Nincs elérhető blokk.
