HTMX (1.2.2-alpha1) - en to ast translation catalogue (17 entries)

en: Pages
ast: Páxines

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Category
ast: Categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Block
ast: Bloque

en: Add block
ast: Amestar bloque

en: From
ast: De

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Filter
ast: Filtru

en: Configure block
ast: Configurar bloque

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir
