HTMX (1.3.5) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Category
mr: वर्ग

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: Block
mr: भाग

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Administration theme
mr: प्रशासकीय विभागाची थीम

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा
