HTMX (1.4.3) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Category
hi: वर्ग

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Add block
hi: ब्लॉक को जोड़ें

en: From
hi: से

en: Throttle
hi: थ्रॉटल/ नियंत्रण करें

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Advanced
hi: विकसित

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Administration theme
hi: थीम प्रशासन

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Filter by block name
hi: ब्लॉक के नाम से फ़िल्टर कऱे

en: Visibility Conditions
hi: दृश्यता की स्थिति

en: Visibility Condition
hi: दृश्यता स्थिति

en: Show for the listed pages
hi: सूचीबद्ध पृष्ठों के लिए दिखाएँ

en: No blocks available.
hi: कोई ब्लॉकों उपलब्ध नहीं
