HTMX (1.5.1) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Category
cy: Categori

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Block
cy: Bloc

en: Add block
cy: Ychwanegu bloc

en: From
cy: Gan

en: Throttle
cy: Sbardun

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Advanced
cy: Uwch

en: Configure block
cy: Ffurfweddu'r bloc

en: Administration theme
cy: Thema gweinyddol

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
