HTMX (1.5.2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Category
fa: دسته

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Block
fa: قالبک

en: Add block
fa: افزودن قالبک

en: From
fa: از

en: Throttle
fa: بازدارنده

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: صافی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Configure block
fa: پیکربندی قالبک

en: Plugin
fa: افزونه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Target
fa: مقصد

en: Administration theme
fa: پوسته مدیریت

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Current page
fa: صفحه جاری
