HTMX (2.0.0-beta1) - en to is translation catalogue (31 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Category
is: Flokkur

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Event
is: Viðburður

en: ID
is: Kenni

en: Block
is: Blokk

en: Add block
is: Bæta við blokk

en: From
is: Frá

en: Throttle
is: Álagsstýring

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: Next page
is: Næsta síða

en: Administration theme
is: Stjórnunarþema

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Enter 0 for no limit.
is: Settu inn 0 fyrir ótakmarkað.
