HTMX Extras (1.0.4) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Label
ca: Etiqueta

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Display
ca: Visualització

en: Block
ca: Bloc

en: View type
ca: Tipus de la vista

en: Page
ca: Pàgina

en: next
ca: següent

en: Full
ca: Complet

en: previous
ca: Anterior

en: Loading
ca: Carregant

en: Pager
ca: Paginador

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Item ID
ca: ID d'element
