HTMX Extras (1.0.4) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Display
fr: Affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: View type
fr: Type de vue

en: next
fr: suivant

en: General
fr: Général

en: Full
fr: Complet

en: previous
fr: précédent

en: Facets
fr: Facettes

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Pager
fr: Pagination

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: Item URL
fr: URL de l'élément

en: Entity view mode
fr: Mode d'affichage de l'entité

en: "@view" views block
fr: Bloc de vues "@view"
