HTMX Extras (1.0.4) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Display
tr: Gösterim

en: Block
tr: Blok

en: View type
tr: Görünüm türü

en: Page
tr: Sayfa

en: next
tr: sonraki

en: General
tr: Genel

en: Full
tr: Tam

en: previous
tr: önceki

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Item ID
tr: Öğe Kimliği

en: Item URL
tr: Nesne URL

en: Load more
tr: Daha fazla getir
