HTMX Extras (1.0.5) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: View type
hi: द्रश्य प्रकार

en: Page
hi: पृष्ठ

en: next
hi: अगला

en: General
hi: सामान्य

en: Full
hi: पूरा

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Pager
hi: पेजर

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Item ID
hi: आइटम आईडी
