HTMX Extras (1.0.5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Display
id: Tampilan

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: next
id: selanjutnya

en: General
id: Umum

en: Full
id: Penuh

en: Loading
id: Memuat

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Item ID
id: ID butir
