HTMX Extras (1.0.5) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Display
it: Visualizzazione

en: Block
it: Blocco

en: View type
it: Tipo di vista

en: Page
it: Pagina

en: next
it: successivo

en: General
it: Generale

en: Full
it: Completo

en: Loading
it: Caricamento

en: Pager
it: Paginazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Item ID
it: ID elemento
